Френският президент Еманюел Макрон каза на Великобритания, че трябва да

...
Френският президент Еманюел Макрон каза на Великобритания, че трябва да
Коментари Харесай

Макрон настоя Великобритания да бъде сериозна за кризата с мигрантите в Ламанша

Френският президент Еманюел Макрон сподели на Англия, че би трябвало да " стане сериозна " или ще остане отвън полемиките за това по какъв начин да се ограничи потокът от мигранти през Ламанша , осведоми " Ройтерс ".

Макрон отговаряше на писмо на английския министър председател Борис Джонсън, в което английският държавен началник дефинира стъпки, които съгласно него щели да възпират мигрантите да подхващат рисковото пътешестване през морето, разделящо двете страни.

Джонсън, който по-рано посочи, че Франция била отговорна, настоя в писмото Франция да се съгласи за взаимни патрули на крайбрежията си и да приема назад мигрантите, които се доберат до Англия.

Вбесено от писмото и не на последно място от обстоятелството, че Джонсън го разгласява в " Туитър ", френското държавно управление анулира покана до английския министър на вътрешните работи Прити Пател да участва на среща в неделя във френския пристанищен град Кале .

Срещата с представители на Германия, Нидерландия, Белгия и Европейската комисия въпреки всичко ще се организира, уточни Макрон.

" Министрите (на ЕС) ще работят съществено за разрешаване на съществени въпроси със съществени хора ", означи Макрон на конференция в Рим, като добави: " След това ще забележим по какъв начин да продължим дейно нататък с британците, в случай че решат да станат съществени . "

Нарастващата кавга сред Англия и Франция - и сред двамата им ръководители - се случва единствено дни откакто 27 мигранти починаха, пробвайки се да пресекат тесния морски път от Франция до Англия, най-голямата покруса в историята в един от най-натоварените корабни пътища в света.

Франция упрекна Англия, че ръководи неприятно имиграционната си система, а Макрон настоя, че обявата в " Туитър " на Джонсън не бил " сериозен " метод за решение на въпроси .

" Изненадан съм, когато нещата не се вършат съществено , не споделяме сред ръководители посредством туитове или оповестени писма, не сме податели на сигнали ", означи той.

Коментарите на Макрон и анулацията на срещата с Пател подчертаха неприятните връзки сред двете страни след Брекзит и компликациите, пред които могат да се сблъскат да работят дружно за ограничение на потока от мигранти.

" Писна ни от двусмиленото говорене (на Лондон) ", акцентира представителят на френското държавно управление Габриел Атал и посочи: " (Френският вътрешен министър Жералд) Дарманен сподели на сътрудника си, че тя към този момент не е добре пристигнала . "

Лондон съобщи, че се надявал Париж да преразгледа позицията си.

" Нито една страна не може да се оправи сама с това и по тази причина се надявам, че французите ще преразгледат " позицията си, разяснява английският министър на превоза Грант Шапс.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР