Френският първенец Пари Сен Жермен постигна поредна победа във френската

...

ПСЖ с труден успех над Лориен, Неймар с основна роля

Френският отличник Пари Сен Жермен реализира поредна победа във френската Лига 1, като се наложи над Лориен с 2:1 при гостуването си.

В воин за парижани се трансформира бразилската звезда Неймар. Той откри резултата за ПСЖ още в деветата минута след асистенция на Юго Екитике. Десет минути преди края на мача Неймар подаде на Данило Перейра, който вкара победното попадение за френския първенец.

Междувременно Теремас Мофи бе изравнил за Лориен първоначално само че второто полувреме.

Това бе 12-та победа за ПСЖ от 14 мача, като тимът на Кристоф Галтие към момента няма загуба в шампионата. Авансът на парижани пред втория Ланс още веднъж е 5 точки. Лориен остана на четвърто място в класирането, само че пропусна опцията да влезе в Топ 3.