Френският Марсилия взе хубава преднина пред Атлетик Билбао, като го

...
Френският Марсилия взе хубава преднина пред Атлетик Билбао, като го
Коментари Харесай

Марсилия доминира и стресира Алетик преди реванша в Билбао

Френският Марсилия взе хубава преднина пред Атлетик Билбао, като го победи във Франция с 3:1 в първи осминафинален мач от Лига Европа. Реваншът е идният четвъртък на "Сан Мамес ", а след първата среща марсилци стресираха своя конкурент с превъзходството си на своя земя.

Не беше изтекла и една минута от началото на дуела, когато Флориан Товен хвърли превъзходен пас към изскочилия зад отбраната на Атлетик Лукас Окампос и той от близко откри резултата – 1:0 за Марсилия.

В 14-ата минута Димитри Пайет получи топката някъде към точката на дузпата и с компактен удар я изпрати във вратата на баските за 2:0.

После и Валер Жермен бе пред отбелязването на гол за марсилци, само че вратарят Ерерин избави удара му от близко.

В добавеното време на първат част Атлетико съумя да върне един гол и това стори с майсторско осъществяване на дузпа Ариц Адурис – 2:1 за французите до почивката. За нарушаването алармира петият съдия, който видя много противоречива интервенция на лакътя на Адил Рами при отклоняването на удар към врата. Само че лакътят бе пред тялото на футболиста...

В 57-ата минута създателите на първите два гола за марсилци сътвориха комбинацията за третия. Пайет съумя да промуши топката към Окампос, а той стреля без закъснение за 3:1. Намесата на вратаря Ерерин не бе от най-хубавите.

Три минути по-късно Валер Жермен насочи с глава топката малко настрана от вратата на гостите.

Лош миг за Марсилия обаче се случи в 61-ата минута. Флориан Товен изкълчи гален, явно сериозна травма и бе изнесен на носилка.

В 83-ата минута Ечеита избави пред голлинията вратата на Атлетик от четвърти гол след удар на Окампос. Но и 3:1 е добър задатък за французите преди реванша.
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР