След началото на войната в Иран: Първи кораб от Западна Европа премина Ормузкия проток
Френски транспортен съд е първият в Европа, който прекосява протока Ормуз след войната в Иран
Контейнеровозът CMA CGM Kribi на френската компания CMA CGM стана първият транспортен съд, обвързван със Западна Европа, който прекоси Ормузкия пролив от началото на войната в Иран, написа Европейска Правда.
Според системи за следене на плавателни съдове, плавателният съд се е насочил на изток от регион покрай Дубай в четвъртък следобяд и е минал по иранското крайбрежие по утвърден морски кулоар сред островите Кешм и Ларак.
Съобщава се, че корабът е без придвижване в залива от началото на март, дружно с доста други неирански кораби.
Корабът плава под малтийски байрак и е част от маршрута, свързващ Индия, Персийския залив и Африка.
Контейнеровозът CMA CGM Kribi на френската компания CMA CGM стана първият транспортен съд, обвързван със Западна Европа, който прекоси Ормузкия пролив от началото на войната в Иран, написа Европейска Правда.
Според системи за следене на плавателни съдове, плавателният съд се е насочил на изток от регион покрай Дубай в четвъртък следобяд и е минал по иранското крайбрежие по утвърден морски кулоар сред островите Кешм и Ларак.
Съобщава се, че корабът е без придвижване в залива от началото на март, дружно с доста други неирански кораби.
Корабът плава под малтийски байрак и е част от маршрута, свързващ Индия, Персийския залив и Африка.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




