Фрайбург пребри Майнц 05 с 3:0 след три късни попадения

...

Фрайбург и Майнц създадоха куп положения, но головете дойдоха чак в края

Фрайбург пребри Майнц 05 с 3:0 след три късни попадения в среща от 1-вия кръг на Бундеслигата. Очакванията бяха това да бъде най-скучният мач за деня, само че играчите на двата тима се раздадоха и сътвориха може най-вече положения спрямо останалите дуели.

Сблъсъкът беше равносилен и навлече в последните си 10 минути, само че гол не падаше. Тогава в 81-вата Лукас Хьолер преодоля Александер Хак и самичък против Флориан Мюлер промуши топката сред краката му за 1:0.

Easy as 1, 2, 3

Freiburg get off to a hot start after 6 game-changing minutes see them cruise to victory. #SCFM05 3-0 pic.twitter.com/YnwI6Js94n
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) August 17, 2019
Три минути по-късно завърналият се във Фрайбург заби красиво второ попадение с отдалечен изстрел. В 87-ата пък преотстъпеният от Ливърпул нападател Тайуо Ауони извърши нарушаване за дузпа, която Лука Валдшмит осъществя за крайното 3:0.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 1 кръг, събота 17 август  Фрайбург 3:0краен резулат  Майнц 05