Фрайбург победи с 3:1 като гост Хамбургер ШФ и за

...

Фрайбург пренаписа клубната си история, ще играе на финал за Купата

Фрайбург победи с 3:1 като посетител Хамбургер ШФ и за първи път в историята си се класира за финала в шампионата за Купата на Германия.

Отборът на Кристиан Щрайх реши всичко в своя изгода още до почивката, когато вкара три гола за 24 минути. Техни създатели станаха Нилс Петерсен (11`), Никлас Хьофлер (17`) и Винченцо Грифо (35`). За домакините се разписа Роберт Глатцел в 88-ата минута.
 Снимка 571237
Източник:

По пътя към полуфиналите Фрайбург отстрани поредно Вюрцбургер Кикерс, Оснабрюк, Хофенхайм и Бохум. Тимът се показва впечатляващо и в Бундеслигата, където заема пето място и е единствено на точка от топ 4.

В другия полуфинал на следващия ден един против различен ще се изправят Република България Лайпциг и Унион (Берлин).
 Добри вести за отбраната на Байерн (Мюнхен)