Фрайбург победи Хамбургер с 3:1 в полуфинален мач от Купата

...
Фрайбург победи Хамбургер с 3:1 в полуфинален мач от Купата
Коментари Харесай

Фрайбург е първият финалист за Купата на Германия

Фрайбург победи Хамбургер с 3:1 в полуфинален мач от Купата на Германия и е първият тим, който доближи до огромния мач за трофея. На финала Фрайбург ще срещне спечелилия от двойката Република България Лайпциг – Унион Берлин.

Гостите излязоха напред в резултата още в 12-ата минута, откакто отбита топка се озова на главата на Нилс Петерсен, а той с акуратен удар съумя да откри мрежата на Хамбургер.

Само пет минути по-късно Фрайбург нанесе втори удар по упоритостите на домакините, откакто Николас Хьофлер опита шанса си от границата на наказателното поле и благодарение на рикошет влезе във вратата на Даниел Фернандеш.

В 35-ата минута Нико Шлотербек бе фаулиран в наказателното поле и след преразглеждане с ВАР Дениз Айтекин уточни бялата точка. Зад топката застана Винченцо Грифо, който осъществя и реши всичко в мача.

Три минути по-късно Хамбургер върна едно попадение посредством Анси Сухонен, само че то бе анулирано поради засада на финландския халф.

В 54-ата минута Роланд Шалаш получи топката на добра позиция, само че не съумя да нанесе добър удар и стреля в навън. Три минути по-късно Фернандеш избави опит на Нилс Петересен.

В 68-ата минута Сони Кител насочи мощен изстрел от придвижване, само че топката отиде в обсега на вратаря Флекен, който съумя да се намеси.

В 88-ата минута Хамбургер въпреки всичко осъществя почетно попадение, когато Роберт Глацел засече с глава съвършено центриране от страна на Миро Мухайм. Две минути по-късно Ермедин Демирович уцели греда за гостите.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР