Франция трябва да следва твърдата позиция на американския президент Доналд

...
Франция трябва да следва твърдата позиция на американския президент Доналд
Коментари Харесай

Марин Льо Пен иска Франция да възприеме подхода на Тръмп за мигрантите

Франция би трябвало да следва твърдата позиция на американския президент Доналд Тръмп към страни, които не желаят да одобряват депортирани . Това съобщи френският крайнодесен водач Марин Льо Пен, представена от " Ройтерс ".

Тя уточни като модел за връзките на Париж с Алжир.

Коментарите на Льо Пен, която съгласно социологическите изследвания ще завоюва президентските избори във Франция през 2027 година, в случай че ѝ бъде разрешено да се кандидатира, акцентират по какъв начин по-твърдата позиция на Тръмп във връзка с имиграцията може да повлияе на политиката в Европа. Въпреки че американският водач е неизвестен в Европа, годините на имиграция ориентираха Стария континент вдясно и от ден на ден гласоподаватели започнаха да възприемат неговите в миналото немислими възгледи.

Пример за тази смяна е, че немските опозиционни консерватори през вчерашния ден завоюваха утвърждението на Народното събрание за необвързващо предложение за фрапантно ограничение на миграцията, което наруши табуто по отношение на съдействието с крайната десница.
 След опасност от Тръмп Колумбия прати президентския аероплан
След опасност от Тръмп Колумбия прати президентския аероплан

Напрежение за незаконните мигранти

Франция също се измести надясно. Консервативният вътрешен министър Бруно Ретайло, който трансформира имиграцията и опиатите в свои съществени цели, се пробва да убеди Алжир и Мароко да одобряват повече депортирани от Франция.

Льо Пен акцентира, че Франция би трябвало да бъде по-агресивна към някогашната си колония Алжир и да схване тактиката на Тръмп с Колумбия.

Тръмп заплаши да наложи в случай че латиноамериканската страна не одобри депортирани. Това докара до подписване на договорка за

" Ще направя тъкмо това, което Доналд Тръмп направи с Колумбия " , закани се Льо Пен и добави, че ще блокира всички парични преводи към Алжир и ще спре визите за алжирци и техните политически водачи, в случай че страната откаже да сътрудничи.

" Има ответни ограничения, които са изцяло естествени ", добави тя. " Защо демонстрираме такава уязвимост към страни, които ни плюят в лицата заран, обед и вечер? ".
 Тръмп изпраща 30 000 мигранти в Гуантанамо
Тръмп изпраща 30 000 мигранти в Гуантанамо

Решението е на Белия дом

Льо Пен съобщи, че е била впечатлена от първите дни на поста на Тръмп.

" Той пое задължения и в първите дни пристигна да каже на американския народ: " Вие ме избрахте да направя това, аз ще го направя ", посочи тя. " Мина доста време, откогато сме имали това възприятие във Франция ".

За разлика от това Льо Пен означи, че Ритейло " приказва, приказва, приказва, само че по кое време работи? Бих желала господин Ритейло да направи доста повече, в сравнение с в действителност прави ".

На 31 март съдът ще реши дали Льо Пен би трябвало да бъде лишена от обществена служба за пет години поради хипотетична корупция. Това решение би могло да преобърне френската политика.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР