Франция победи световния шампион Полша с 3:1 гейма на старта

...

Франция и Бразилия пак бият във волейболната Лига на нациите

Франция победи международния първенец Полша с 3:1 гейма на старта на втората седмица във волейболната Лига на нациите.

На шампионата в Нингбо /Китай/, където са още тимовете на България и домакините "петлите " пречупиха своя противник след 28:26, 25:23, 24:26 и 25:20 за 1 час и 55 минути игра.

Най-резултатен в мача стана Жан Патри с 22 точки, а Пьотр Лукашик от Полша означи 17. Франция записа четвърта поредна победа и остава непобеден в шампионата.

Бразилия също записа четвъртата си победа от четири мача.

На шампионата в Токио /Япония/ "селесао " надигра Иран с 3:2 гейма (23:25, 25:16, 21:25, 33:31, 15:10) за 2 часа и 31 минути.

И двата тима бяха непобеден преди днешната среща, само че бразилците се оказаха по-съобразителни във значимите точки.

Реализатор №1 в мача стана Рикардо Лукарели с 20 точки, а Йоанди Леал добави 16.