Франция победи Испания с 3:1 във втория полуфинален мач от

...

Франция обърна Испания и се класира за финал на европейското първенство по футбол за младежи до 17 г.

Франция победи Испания с 3:1 във втория полуфинален мач от европейското състезание по футбол за младежи до 17 година в Унгария.

През първото полувреме нито един от двата тима не съумя да насочи прецизен удар. след почивката двата тима заиграха надалеч по-ефективно в напред във времето.

Ламин Ямал даде задатък на отбора си с компактен изстрел отвън наказателното поле. Той означи 4-ия си гол в конкуренцията.

Възпитаниците на Жан-Люк Ванучи възобновиха равенството единствено 4 минути по-късно. Матис Ламбурд засече с глава центриране от ъглов удар на Саймон Буабре.

Символичните посетители в срещата стигнаха до поврат 2 80-ата минута. Резервата Янис Исуфу засече от воле центриране на Тидиам Гомис за 2:1.

В добавеното време Тидиам Гомис оформи крайния резултат с удар от вътрешността на наказателното поле

Миналогодишният първенец Франция доближи своя 8-и край. " Петлите " завоюваха и купата през 2015 година, когато победиха Германия с 4:3 на стадион " “Лазур ” в Бургас.

Финалът ще бъде излъчен директно по Българска национална телевизия 3 на 2 юни (петък). Франция ще премери сили с отбора на.