Франция победи Германия с 3:1 (21:25, 25:20, 25:22, 25:21) в

...

Франция постигна обрат над Германия в Лигата на нациите при мъжете

Франция победи Германия с 3:1 (21:25, 25:20, 25:22, 25:21) в последния си мач от Група 5 на Лигата на нациите по волейбол в Анахайм (САЩ).

Германците завоюваха първата част, откакто водеха през по огромната част от гейма. Французите записаха също толкоз безапелационен гейм и изравниха.

До средата на третата част Германия имаше преднина от две точки, само че съперникът взе нещата в свои ръце и стигна до поврат за 2:1 гейма. В заключителния четвърти гейм равенството се резервира до резултата 13:13, само че по-късно французите направляваха протичащото се на паркета и справедливо за поздравиха с успеха.

Най-резултатен в дуела бе Линус Вебер с 18 точки.

Франция приключи конкуренцията на 8-ата позиция в класирането с актив от 6 победи и 6 загуби. Германия заема 11-ото място в подреждането с 3 триумфа и 9 провали.

На 14-финалите от шампионата Франция ще се изправи против Съединени американски щати, като спечелилият ще се изправи против Италия или Аржентина. В другия поток Япония и Словения се изправят в конфликт за място на 1/2-финалите, където чакат спечелилия от срещата сред Полша и Бразилия.

Първите два полуфинала са на 19 юли, а останалите са ден по късно. На 22 юли ще се изиграят полуфиналите, като на идващия ден са финалните конфликти от шампионата.