Франция победи драматично с 3:2 (21:25, 25:22, 21:25, 25:21, 15:9)

...

Франция е на полуфинал на Токио 2020 след драма срещу Полша

Франция победи трагично с 3:2 (21:25, 25:22, 21:25, 25:21, 15:9) Полша в последния четвъртфинален мач от олимпийския шампионат по волейбол за мъже в Токио.

Световният първенец на два пъти поведе в резултата, само че "петлите " демонстрираха темперамент и обърнаха развоя на събитията за 133 минути след по-добра игра на обсада.

Жан Патри се отличи с 21 точки в интерес на спечелилите. Неговият съотборник Ървинг Нгапет добави още 17 точки.

За "дружина полска " Уилфредо Леон се отличи с 29 точки, а Бартош Курек означи 26 точки.

На полуфиналите в японската столица френският тим, воден от Лоран Тили, ще се изправи против Аржентина.

По-рано през днешния ден "гаучосите " се постановиха мъчно с 3:2 (21:25, 25:23, 22:25, 14:25, 15:12) над Италия. "Адзурите " поведоха с 1:0 в срещата, само че по-късно трябваше да хвърлят всички сили, с цел да доведат дуела за тайбрек, извоюван от аржентинците с 15:12.

Факундо Конте още веднъж беше най всички за спечелилите с 19 точки. Есекил Паласиос добави 18 точки в актива на аржентинския отбор.

Османи Хуанторена означи 22 точки в интерес на Италия. Алесандро Микелето стана втори по-резултатност за италианците с 21 точки.