Франция измъкна кампанията си за жените от Шестте нации с

...

Франция открива кампанията на Шестте нации за жени с победа над Ирландия

Франция измъкна акцията си за дамите от Шестте народи с победа от пет опита с 38-17 бонус точки над Ирландия в Льо Ман в събота.

Въпреки известно съмнение, французите в никакъв случай не изглеждаха в заплаха да претърпят разстройство, задвижвани от постоянното партньорство от втория ред на Мадусу Фол и Манае Фелю пред 16 000 фенове в хладната западна Франция.

„ Вярвам, че всички тимовете покачват равнището си и видяхме това през днешния ден, " сподели треньорът на Франция Дейвид Ортис.

" Мачът явно беше отражение на международното ръгби, нациите се сближават. Трябва да работим интензивно, с цел да останем там, където желаеме бъде. "

Полин Бурдон извади французите от задачата рано на стадион " Мари-Марвинг ", спринтирайки след три минути след мощен удар.

Дузпа на Никол Фаули след четвърт час остави ирландците в контакт.

Бурдън сътвори Marine Menager с вътрешен пас за впечатляващ 40-метров пробег през ирландската отбрана за втори опит преди полувремето, с цел да изведе домакините със 17...