Франция и Уругвай ще определят първия полуфиналист на Мондиал 2018.

...

Всичко или нищо за Уругвай срещу Франция, Суарес ще трябва да блесне отново

Франция и Уругвай ще дефинират първия полуфиналист на Мондиал 2018. Битката сред двата отбора през днешния ден започва в 17:00 часа и ще се състои на стадиона в Нижний Новгород.

Франция е любимец, въпреки и да среща компликации против този противник в исторически проект.

И двата тима излязоха от групите без загуба. В 1/8-финалите Франция изхвърли Аржентина с 4:3 след впечатляващ мач, в който младежът Килиан Мбапе означи два гола. " Петлите " демонстрират наклонност на възстановяване на представянето с всеки минал мач на шампионата и гледат с оптимизъм преди 1/4-финала.

Николай Тодоров пред ТОПСПОРТ: Франция подвига равнището си от мач на мач, назрял е моментът Хърватия да стигне надалеч

" Вината за слабия мач на Кристиано Роналдо е на играчите на Уругвай в отбрана "

Уругвай от своя страна отстрани европейския първенец Португалия с 2:1, като попадението на Пепе в 55-ата минута е единственото, позволено във вратата на " селесте " на този Мондиал.

Срещу солидната отбрана на южноамериканците този път обаче ще се изправи впечатляващото офанзивно трио Антоан Гризман - Оливие Жиру - Килиан Мбапе.

Снимка 365764
Източник:

Южноамериканците понесоха тежък удар, откакто изгубиха звездния си нападател Единсон Кавани заради травма. Все отново съществува най-малък късмет той да се появи в игра. По-вероятно е обаче от първата минута сътрудник в офанзивата на Луис Суарес да бъде някогашният нападател на Мидълзбро Кристиан Стуани.

Снимка 362396
Източник:

Проблемите пред Дидие Дешан са свързани с санкции Блез Матюиди, като се чака на негово място да играе Корентен Толисо.

Двата отбора се изправят един против различен на международни финали за четвърти път в историята си, само че за първи път това се случва във етапа на елиминациите. Последните две срещи бяха през 2002 и 2010 година, като и двата мача приключиха 0:0.

Снимка 362422
Източник:

Единствената победа на Уругвай в формален мач е от 1966 година, когато южноамериканците печелят с 2:1. През 2013 година двата отбора играят контрола в Монтевидео, извоювана от домакините с 1:0. Франция също записва триумф над Уругвай в другарски мач - 2:0 в далечната 1985 година.

Уругвай без Единсон Кавани против Франция
Потвърдено: Уругвай без Кавани против Франция

Голямата звезда на " урусите " няма да вземе присъединяване в 1/4-финалната борба