Франция дава оптимизъм за морската забрана на руския петрол от Г-7, тъй като ръководителят на ЕС казва, че те се стремят да изолират още повече Москва
Франция е „ рационално оптимистична “, че може да се реализира договорка, сподели френският външен министър Жан-Ноел Баро в събота, откакто някои страни от Г-7 показаха подготвеност да продължат със възбраната за морски услуги за съветски нефт.
„ Надяваме се да можем да го включим в 20-ия (ЕС) пакет от наказания ние се приготвяме интензивно ", сподели Баро, представен от Ройтерс, до момента в който се обръщаше към кореспонденти след срещата на външните министри на Г-7 в Мюнхен.
" Някои от страните от Г-7 показаха подготвеност да продължат напред, само че моите упования са рационално оптимистични ", добави той.
Забележките на министъра идват като началник на Европейския съюз Урсула фон дер Лайен разгласява в обществената медийна платформа X (бивш Twitter), че е имала „ добра среща “ с американския сенатор Линдзи Греъм и двупартийна делегация от сенатори, което значи, че са взели участие длъжностни лица както от Републиканската, по този начин и от Демократическата партия.
„ Сега е моментът да повишим разноските за войната на Русия по-вис...
Прочетете целия текст »




