Франция е новият олимпийски шампион по хандбал за мъже. Французите

...

Франция взе олимпийското злато в хандбала при мъжете

Франция е новият олимпийски първенец по хандбал за мъже. Французите победиха Дания с 25:23 във финала, който бе повтаряне на мача за купата преди пет години в Рио.

Французите жадуваха реванш за загубата на финала в Рио и бяха по-активният тим, като на почивката имаха четири гола задатък.

Две минути преди края Мортен Олсен вкара и понижи на 23:24, само че Франция не позволи поврат и в самия край Людовик Фабрегас осъществя за крайното 25:23.

Недим Ремили се отличи с пет гола за Франция, а по три означиха Дика Мем и Юго Деска.
Легендата Никола Карабатич способства за триумфа с два гола и влезе в историята като първият хандбалист с троен Гран шлем - три олимпийски трофеи, четири международни, три европейски и три пъти победител в Шампионска лига.

За Дания девет гола вкара Микел Хансен, а шест добави Матиас Гидсел.

Така Франция завоюва олимпийската купа за рекорден трети път след Пекин 2008 и Лондон 2012.
В мача за бронзовите оценки европейският първенец Испания победи Египет с 33:31 (19:16).