Фрагменти от ръчна граната са били открити в телата на

...
Фрагменти от ръчна граната са били открити в телата на
Коментари Харесай

Владимир Путин за смъртта на Пригожин: Имало е вътрешен взрив в самолета

Фрагменти от ръчна граната са били открити в телата на починалите в самолетната злополука, при която почина водачът на частната войска „ Вагнер “ Евгений Пригожин, сподели президентът на Руската федерация Владимир Путин.
Прочетете още
Путин допусна, че вътрешен гърмеж е довел до рухването на самолета.

„ Не е имало външен удар против самолета. Това е открит факт “, безапелационен бе той.

Смъртта на Пригожин пристигна месеци след проведения от „ Вагнер “ " поход към Москва ", който си сложи за цел да смени военното управление поради дефицити в снабдяването на фронта в Украйна. Лидерът на частната войска разгласи тогава, че не желае промяната на Владимир Путин.

Походът бе преустановен, след сключването на съглашение, което предвиждаше Пригожин и „ Вагнер “ да се реалокират в Беларус, съобщи Българска телеграфна агенция.

Въпреки това протестът сподели слабостите в работата на съветските служби и породи подозрения за присъединяване на високопоставени военнослужещи.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР