Фотографът Джеймс Молисън създава провокираща мисленето и нагласите ни концепция,

...
Фотографът Джеймс Молисън създава провокираща мисленето и нагласите ни концепция,
Коментари Харесай

Околосветско пътешествие из училищните площадки за игра

Фотографът Джеймс Молисън основава провокираща мисленето и настройките ни идея, която унищожава и построява отначало обществената ни визия за света. Новата му книга „ Детската площадка “ е фокусирана върху уникалността на местата за игра на децата в разнообразни точки на земното кълбо. Целта на околосветското му странствуване е да улови моментите, в които децата играят по време на учебните си междучасия. “Това преживяване беше изпълнено с безредици, игри, раздразнение, смях, сълзи, насмешки, занимания и боязън. “

 Пътуването му го води до 13 страни, в това число Бутан, Израел, Индия, Аржентина и Съединени американски щати. Всяка една фотография в книгата му е съпроводена с детайлно антропологично обяснение.

 Токио, Япония: Заради високата цена на земята в Токио, детските площадки са издигнати на покрива на учебното заведение. На децата е разрешено да играят единствено с меки топки, при положение, че топката падне върху някой минувач на улицата. Площадката има преносим покрив, от който се чува музика, когато се затваря. На всеки два дни децата чистят учебното заведение. Директорът счита, че е извънредно значимо дребните да се научат да почистват след себе си.  Сиера Леоне: Това учебно заведение е било употребявано преди като военна база. Канализация и сметосъбиране липсват, и учебното заведение би трябвало да затваря от юли до септември, поради наводненията от Крокодилската река. Учителите разчитат на таксите, плащани от родителите.  Тел Авив, Израел: Тази гимназия е обвързвана с израелските военновъздушни сили. Почти всички възпитаници получават военна подготовка за компютърни инженери, експерти по електроника и механика. Масите са за игри на шах и тенис на маса.  Найроби, Кения: Това е учебно заведение в безпаричен квартал. Класните стаи са конструирани от бетонни блокове с вълнообразни железни покриви. Когато вали, учебните занятия се приключват. Класните стаи са толкоз препълнени, че учениците би трябвало да се катерят по чиновете, с цел да излязат от тях.  Тхимпху, Бутан: Това учебно заведение се намира в античен манастир в столицата на Бутан. Условията на живот са на ръба на виталния най-малко: децата спят на матраци на пода, инфекциите, въшките и крастата са нормално събитие. Повечето момчета са изпратени да учат в манастира, тъй като техните фамилии не могат да си разрешат изхранването им.  Витлеем, Израел: Училището е в бежанския лагер Аида покрай Витлеем. Съвсем наоколо са се водили бойни дейности и по тази причина стените са в допълнение удебелени, с цел да пазят децата. Извън входа е израелската стена за сигурност. Когато бойците не гледат, учениците хвърлят камъни по тях.  Ингълууд, Съединени американски щати: Тази гимназия е държавно учебно заведение в Лос Анджелис. Молисън прави тази фотография тъкмо преди осъществяване на рали.  Училището Paso Payita в Арамаси, Боливия  Лос Анжелис, Съединени американски щати  Катманду, Непал  Училището Seishin Joshi Gakuin, Токио, Япония

Инфо: www.webstage.bg

Източник: uchiteli.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР