Фортуна (Дюселдорф) задълбочи сериозно кризата в Щутгарт, след като го

...

Фортуна задълбочи кризата в Щутгарт с разгромен успех

Фортуна (Дюселдорф) задълбочи съществено рецесията в Щутгарт, откакто го победи изрично с 3:0 в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Успехът отдалечи тима на Фридхелм Функел от зоната на изпадащите, до момента в който " швабите " остават първия тим под чертата с 15 точки.

Кенан Караман (34), Оливер Финк (48) и Бенито Раман (85) бяха точни за триумфа на своя отбор, който нанесе пета поредна загуба на Щутгарт като посетител.

Домакините започнаха по-добре срещата и това даде резултат в 34-ата минута, когато Доди Лукебакио центрира отляво и Кенан Караман с глава бе прецизен за 1:0.

В началото на втората част Оливер Финк се разписа за 2:0. Халфът получи пас от Ян Цимер, финтира неприятелски състезател и с брилянтен удар от границата на наказателното поле бе прецизен за 2:0.

Пет минути преди края Кевин Щогер изведе Бенито Раман отдясно. Белгиецът напредна с топката е трансферира вратаря за крайното 3:0.

В продължението на срещата Николас Гонзалес от Щутгарт бе изпъден.
 Вердер (Бремен) разруши Аусбург с 4:0