Фортуна Дюселдорф е на крачка от завръщане в Бундеслигата след

...

Фортуна е на крачка от Бундеслигата след 3:0 над Бохум

Фортуна Дюселдорф е на крачка от завръщане в Бундеслигата след 3:0 над в първия плейоф за попълване на Първа и Втора Бундеслига.

Фортуна,  приключи на трета позиция във Втора Бундеслига, завоюва изрично визитата си на сините. Гостите поведоха в 13-ата минута след автогол на Филип Хофман, който засече центриране на Христос Цолис. Веднага по-късно Бохум пропусна най-хубавия си късмет за гол в мача – Бернардо удари гредата. В 64-тата минута Феликс Клаус се възползва от подаване на Цолис, с цел да повиши на 0:2. Крайното 3:0 в интерес на алените от Дюселдорф беше завършено в 72-рата минута от Яник Енгелхард,. После Луте избави удари на Клаус и Цолис, с цел да не стане 0:4.

Реваншът е в понеделник.

От въвеждането на плейофния формат през 2009 година тимовете от Бундеслигата са спечелили 12 от 15 конфликта. Задачата на Бохум обаче наподобява невъзможна – в никакъв случай тим, изгубил първия мач с три гола разлика, не е успявал да излезе краен победител.

Фортуна не е играл в Бундеслигата от сезон 2019/20. Тогава отборът стана първенец на втория ешелон.
Източник: flashnews.bg