Формула 2 влиза в Северна Америка, Никола Цолов ще кара в Маями и Канада
Формула 2 разгласи значима смяна в календара за сезон 2026, като ще се причисли към уикендите на Формула 1 в Маями и Канада. Решението идва като отплата за анулираните кръгове в Бахрейн и Саудитска Арабия.
След анулирането на надпреварите в Близкия изток отпаднаха и плануваните стартове от Формула 2, което наложи бърза реакция от страна на уредниците. В резултат шампионатът ще дебютира за първи път в Северна Америка, като стартовете ще се проведат първоначално и края на май.
Шефът на Формула 2 Бруно Мишел благодари на управлението на Формула 1, ФИА и уредниците в Маями и Монреал за съдействието, наблягайки, че това е дълго чакана стъпка и ново предизвикателство за тимовете и водачите.
Българският водач Никола Цолов ще започва в Северна Америка като водач в класирането. Той оглави шампионата след успеха си в главното съревнование на пистата „ Албърт Парк “ в Мелбърн – първия му успех във Формула 2.
След анулирането на надпреварите в Близкия изток отпаднаха и плануваните стартове от Формула 2, което наложи бърза реакция от страна на уредниците. В резултат шампионатът ще дебютира за първи път в Северна Америка, като стартовете ще се проведат първоначално и края на май.
Шефът на Формула 2 Бруно Мишел благодари на управлението на Формула 1, ФИА и уредниците в Маями и Монреал за съдействието, наблягайки, че това е дълго чакана стъпка и ново предизвикателство за тимовете и водачите.
Българският водач Никола Цолов ще започва в Северна Америка като водач в класирането. Той оглави шампионата след успеха си в главното съревнование на пистата „ Албърт Парк “ в Мелбърн – първия му успех във Формула 2.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




