Формациите на Лудогорец U19 и U16 спечелиха контролите си с

...

Лудогорец U19 и U16 спечелиха контролите си с ОФК Белград

Формациите на Лудогорец U19 и U16 завоюваха контролите си с ОФК Белград, надлежно с 2:1 и 3:2, като противниците на по-малките " орли " са една година по-големи - U17. Мачовете се играха в комплекса " Гнездо на орли ".
Момчетата на Тодор Живондов изиграха тактически добре дуела си. Те поведоха с 1:0 в 15-ата минута, като прецизен бе Хюсеин Кольоглуев, който засече с глава центриране от фланга. Гостите от Сърбия изравниха в 62-ата минута. Влезлият като промяна Алекс Ганчев прати топката в мрежата за 2:1 в 80-ата минута, след корнер и още веднъж с глава.

Възпитаниците на Иво Градев поведоха в 23-ата минута, когато Стефан Статев бе изведен добре вдясно и порази далечния ъгъл. Гостите изравниха в 43-ата минута. Разградчани излязоха напред в резултата в 56-ата минута, когато Росен Иванов направи положително двойно подаване със Стефан Статев и приключи невъзмутимо акцията. В 75-ата минута гостите си вкараха автогол за 3:1. Две минути по-късно те съумяха да понижат на 2:3.

Срещу ОФК Белград обединенията на Лудогорец играха в следните сформира:

U19: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Станислав Вълчев, Никола Томов, Кристиян Кънчев, Преслав Петков, Хидает Хюсеин, Калоян Симеонов, Хюсеин Кольоглуев, Георги Стоянов (Алекс Ганчев, Велислав Минков, Никола Ганчев).

U16: Мартин Петков, Алекс Маринов, Тодор Петров, Анастас Пемперски, Курай Гьочгелди, Юлиян Манолски, Росен Иванов, Георги Недков, Кристиян Лосков, Стефан Статев, Димитър Господинов (Пламен Пепеляшев, Стефан Стефанов, Озан Ремзи, Даниелс Ахмедов, Богдан Шалев, Теодор Тотев, Иван Томов, Мартин Кирчев, Божидар Владимиров, Николай Георгиев, Румен Георгиев).