Формата на Челси продължи да пада преди решителния празничен период

...

"Челси" направи нова грешка, "Манчестър сити" взе осми пореден мач

Формата на " Челси " продължи да пада преди решителния празничен интервал в британския футбол и отборът на Томас Тухел позволи втора поредна неточност в шампионата. Сините приключиха 0:0 в гостуването на " Уулвърхемптън " в среща от 18-ия кръг на Висшата лига.

Само преди три дни " Челси " и " Евертън " на своя стадион.

На " Молиню " сините изиграха доста едва първо полувреме, в което срещнаха огромни проблеми против " вълците ". Тухел не можеше да разчита на общо седем играчи поради травми и болест, а на аварийна пейка имаше единствено четирима полеви футболисти.

През първата част гол на " Уулвърхемптън " беше анулиран поради засада. Едва в 78-ата минута " Челси " съумя да сътвори първото си съществено голове състояние. Тогава Кристиан Пулишич насочи и първият прецизен удар, само че той беше избавен от вратаря на " вължите " Жозе Са.

В края на дуела " Челси " обсади вратата на домакините, само че по този начин и не стигна до гол.

Тимът на Тухел е трети в класирането с 38 точки, на шест зад водача " Манчестър сити ". Сините имат единствено две победи в последните си шест турнирни мача.

© Reuters

По същото време " Сити " разгроми " Нюкасъл " с 4:0 в гостуването си на " Сейнт Джеймсис парк ". " Гражданите " взеха осми следващ триумф в шампионата, като в тези дуели са вкарали приблизително по три попадения. Отборът на Хосеп Гуардиола резервира и мрежата си суха в трета поредна среща.

Рубен Диаш откри още в петата минута след груба неточност на Киърън Кларк и вратаря Мартин Дубравка. В 27-ата минута " жителите " удвоиха задатъка си. Разписа Жоао Кансело с мощен шут от към 20 метра.

След почивката " Сити " понижи темпото, само че въпреки всичко вкара два нови гола. В 63-ата минута Рияд Марез означи с изстрел от въздуха след хубаво подаване на Александър Зинченко. Четири минути преди края гол вкара и Рахим Стърлинг.
Източник: dnevnik.bg