Фордж ФК победи Hалифакс Уондърърс с 2:0 и спечели за

...

Фордж отново спечели титлата в Канада

Фордж ФК победи Hалифакс Уондърърс с 2:0 и завоюва за втори следващ път купата от канадската футболна Висша лига. Александър Ачиниоти-Джонсън и Максим Тисо се разписаха през второто полувреме и клубът от Хамилтън завоюва трофея. С него Фордж получи и директна квота за груповата фаза на шампионата Шампионска лига в зона КОНКАКАФ.

|
— Forge FC (@ForgeFCHamilton)
Фордж откри след час игра, откакто вратарят Крисчън Окснър закъсня с излизането си при ъглов удар и Ачиниоти-Джонсън вкара с глава. Халифакс натисна за равнене, само че Тисо оформи крайния резултат в 90-та минута с гол от пряксвободен удар.

Сезон 2020 във Висшата лига на Канада носи прякора " Островните игри ", откакто тимовете бяха затворени в " балон " в Шарлъттаун на остров Принц Едуард - една от десетте канадски провинции.