Флуминензе се класира за финал на Световното клубно първенство. Бразилският

...

Флуминензе се справи с Ал-Ахли и ще играе финал на Световното клубно първенство

Флуминензе се класира за край на Световното клубно състезание. Бразилският гранд се наложи с 2:0 против египетския Ал-Ахли.

Шампионът на Южна Америка чака на финала спечелилия от двойката Манчестър Сити (Англия) и Урава Ред Даймъндс (Япония). Двата отбора се срещат на следващия ден в 20:00 часа.

Още в 9-ата минута шут на Йон Ариас от Флуминензе се отби от гредата. Колумбиецът нацели гредата за повторно в 25-ата минута, откакто бе оставен непокрит при осъществяване на корнер.

Първото попадение в срещата падна в 71-ата минута от дузпа, която бе осъществена от Йон Ариас. Колумбиецът извърши по безапелационен метод и не остави шансове на вратаря Мохамед Ел-Шенауи.

Последваха два пропуща на Ал-Ахли, с цел да се стигне до последната минута на постоянното време, когато резервата Кенеди означи втори гол за бразилците.