ФКСБ записа очаквана победа с 3:0 в гостуването си на

...

ФКСБ се разправи с Академика на Цветков и Гогов

ФКСБ записа предстояща победа с 3:0 в гостуването си на новобранеца Академика (Клинчени) от 25-ия кръг на румънската Лига 1. В състава на домакините титуляри бяха българите Александър Цветков и Владимир Гогов. Първият записа цялостни 90 минути, а вторият получи жълт картон и бе сменен в 60-ата минута.

В състава на гостите пък липсваше нападателят Клаудиу Кешерю, който влезе в спор с президента на клуба Джиджи Бекали, който персонално подреди някогашният голмайстор на Лудогорец да бъде изваден от групата за този дуел.

Иначе столичани стигнаха до триумфа с попадения на Андрей Кордеа в 5-ата и Флорин Танасе в 19-ата и 49-ата минута.

Академика пък приключи срещата с човек по-малко на терена, откакто в 88-ата минута Овидиу Стериан си изкара втори жълт и червен картон.