ФКСБ победи с 2:1 Сепси в домакинството си от 15-ия

...

Чорбаджийски не игра, но ФКСБ победи тима на Велев

ФКСБ победи с 2:1 Сепси в семейството си от 15-ия кръг на Лига 1 на Румъния. Очакваното българско дерби не се получи, защото Божидар Чорбаджийски даже не бе в групата на състава от Букурещ. За гостите Стефан Велев стартира като титуляр, само че бе сменен в 81-ата минута от Дякону.

Гостите първи поведоха в мача посредством Каранович в 27-ата минута и се отдръпнаха с преднина на полувремето.

През втората част обаче ФКСБ направи поврат за четири минути. Първо Гнохере изравни от дузпа в 56-ата минута, а Танасе се трансформира в воин за своя отбор, вкарвайки победния гол в 60-ата минута=

В различен мач от кръга Волунтари загуби с 1:2 от Ботошани. Българският вратар на домакините Божидар Митрев не влезе в игра и изгледа срещата от скамейката.

След този кръг ФКСБ заема 8-ата позиция с 21 точки, до момента в който Сепси е на 10-ото място с 16 точки. Волунтари пък е на дъното на класирането с едвам 7 точки, до момента в който Ботошани заема 6-ото място с 22 точки. Водач е ЧФР Клуж с 30 точки.