ФК ЦСКА 1948 записа победа в първата си контрола в

...

Голово шоу при победа на ФК ЦСКА 1948

ФК ЦСКА 1948 записа победа в първата си контрола в Турция. Тимът на Николай Киров се наложи над Борец (Велес) с 4:3, като всичките 7 гола паднаха през първата част.

Първата заплаха пристигна в 4-ата минута, когато Марио Топузов центрира отляво към близката греда, където Галин Иванов засече с глава. Кълбото обаче излезе в навън. 2 минути по-късно Борец съумя да поведе. След мощно изритана топка напред Даниел Наумов и Лазар Марин не се схванаха кой да почисти, предава " Спортал ". Така нападателят Гьоргьевик безпроблемно насочи удар и вкара на празна врата.

Минута по-късно северномакедонците удариха за повторно. В безусловно идната си офанзива българският отбор още веднъж не бе постоянен в отбрана и разреши на Мамадзаде да стреля от към 25-26 метра. След ужасно осъществяване полузащитникът повиши до 0:2 за Борец.

В 10-ата минута Георги Русев проби добре отдясно и пусна паралелно центриране по земя, което бе засечено от Марио Топузов. Седмицата на " алените " не изпита усложнения и означи за 1:2.
 Карлос Охене е със разкъсан менискус

Лоша вест за ФК ЦСКА 1948

В 18-ата минута ФК ЦСКА 1948 съумя да върне равенството. Георги Русев направи няколко финта отляво и насочи топовен изстрел от далечно разстояние, който остави вратаря Алцевски беззащитен - 2:2.

Радостта на " алените " обаче не търпя доста, откакто единствено 120 секунди поредна груба неточност в отбраната докара до ново попадение в тяхната врата. Ефтимов центрира рисково отляво, а топката удари Венцислав Василев, който обаче не съумя да почисти. Така Горе Горгиев се оказа най-съобразителен и от нялко сантиметра вкара топката във вратата на българите за 2:3.

Лошите вести за строличният отбор продължиха и през идващите минути. В 25-ата кавга на терена, подбудена от жестоко нарушаване на Венцислав Василев, докара до това съдията да изгони с пряк червен картон българския бранител, който бе и в основата на последвалия скандал. На негово място влезе Димитър Пиргов и по този начин двата отбора останаха с по 11 души на терена.

В 34-ата минута най-активният за ЦСКА 1948 на терена Георги Русев пропусна да направи резултата 3:3. Марио Топузов центрира отляво към далечната греда, а там десятката на българският отбор опита атрактивно да отиграе със странична ножица. За негово страдание обаче топката се отклони в страничния дирек и излезе в навън. Секунди по-късно още веднъж Русев пусна с пета извеждащо подаване към Галин Иванов, който откри Топузов, само че вратарят съумя да улови.

Натискът на столичният отбор даде резултат в 42-ата минута. Тогава след нова добра акция отляво Георги Русев насочи прекрасен диагонален удар, с който съумя да върне равенството в мача - 3:3.

Само няколко секунди по-късно още веднъж десятката в отбора на Ники Киров нахлу рисково в наказателното поле и бе спънат от бранител в бяло. Така ЦСКА 1948 получи правото да извърши дузпа, а точно Русев се нагърби с осъществяването от бялата точка. След тъкмо изпълнен углавен удар резултатът бе покачен до зрелищното 4:3, а крилото на столичния отбор осъществя своя хеттрик.

В идващите минути темпото поспадна, а обстановките не бяха толкоз рискови. В 68-ата минута Климентов насочи рисково центриране, което наложи на вратаря на северномакедонците да избива кълбото. 4 минути по-късно влезлият като запаса Реян Даскалов стреля от отдалеченост, само че още веднъж ударът бе уловен от вратаря. Малко по-късно Чочев също шутира рисково с левия крайник, само че в навън.

До края на мача ЦСКА 1948 продължи да управлява играта, само че нов гол по този начин и не падна. " Червените " бяха и много по-стабилни в отбрана през втората част, като позволиха единствено 2 удара по посока своята врата.

Следващата контрола на столичният отбор е след 3 дни (27.01) против полския Стал (Миелец).

ЦСКА 1948 4:3 БОРЕЦ

0:1 Гьоргьевик (6)

0:2 Мамадзаде (8)

1:2 Топузов (10)

2:2 Русев (18)

2:3 Горгиев (20)

3:3 Русев (42)

4:3 Русев (44) - д.

Стартови сформира:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Лазар Марин, 21. Венцислав Василев, 87. Симеон Петров, 42. Борислав Вакадинов, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 14. Васил Шопов, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов

Резерви: 12. Иван Караджов, 40. Александър Маджаров, 15. Александър Александров, 22. Реян Даскалов, 3. Димитър Пиргов, 25. Георги Ангелов, 8. Ивайло Климентов, 45. Дуде Ндонгала, 20. Ангел Бастунов, 49. Кристиан Грозданов, 77. Крум Стоянов, 11. Денислав Александров

Борец: 1. Марко Алцевски, 2. Георгье Янкулов, 3. Кристиян Ефтимов, 4. Оливър Стоименовски, 6. Назим Мамадзаде, 5. Нехар Садики, 10. Кристиян Колоски, Бесарт Реджепи, 11. Лука Тайковски, 7. Горе Горгиев, 9. Крста Гьоргьевик