ФК ЦСКА 1948 победи Локомотив (Пловдив) в контролна среща. На

...

ФК ЦСКА 1948 отнесе Локомотив с 4:1

ФК ЦСКА 1948 победи Локомотив (Пловдив) в контролна среща. На стадиона в Банско " армейците " се нуждаеха от поврат, с цел да стигнат до безапелационния триумф с 4:1.

Локомотив поведе в 27-ата минута. Даниел Наумов сгреши, след което Димитър Илиев преодоля " червен " бранител и откри Георги Каракашев. Последният не сгреши на празна врата за 1:0.

След половин час игра ЦСКА 1948 получи прави да извърши фал от преференциална позиция. Шутът на Джонатан обаче не откри очертанията на вратата.

В началото на втората част удар от воле на Алекс Колев профича около лявата греда.

В 56-ата минута Ивайло Димитров центрира чудесно на втора греда. Авторът на единственото попадение до този миг - Георги Каракашев - обаче направи огромен пропуск, като на метър от голлинията не съумя да засече в мрежата.

Последваха вихрени 120 секунди за ФК ЦСКА 1948. В 60-ата минута Охене откри на дъгата пред наказателното поле Ангел Бастунов, който стреля по земя от придвижване. Вратарят Кристиан Томов съумя да допре с крайник топката, която обаче спря в мрежата му за 1:1.
 Защитник на ФК ЦСКА 1948: Във Втора лига натрупах самочувствие да играя в елита

Архан Исуф записа 30 дуела с екипа на Спартак (Варна)

В 62-ата минута " армейците " реализираха цялостен поврат гол - красавец. Лясков центрира отляво. Георги Русев пък засече от наказателното поле със странична ножица за 1:2.

ЦСКА 1948 си подпечата успеха в 74-ата минута. Джонатан с доста точно осъществяване на фал откри горния десен ъгъл на вратата на Томов за 1:3.

В 74-ата минута ФК ЦСКА 1948 получи правото да извърши фаул. Зад топката застана Джонатан, който трансферира стената и прати топката право в горния десен ъгъл на вратата зад Томов.

В 86-ата минута Октавио центрира от корнер. Охене засече с глава. Топката обаче " кацна " на напречната греда и излезе в навън.

180 секунди по-късно ФК ЦСКА 1948 стигна до четвърто попадение. След центриране отдясно, Цонков на шпагат засече от границата на вратарското поле, оформяйки крайното 1:4.

ЛОКОМОТИВ (ПД): Илко Пиргов, Милош Петрович, Тодор Павлов, Александър Василев, Мартин Паскалев, Пиер Зебли, Петър Витанов, Георги Каракашев, Бирсент Карагарен, Бабакар Дион, Димитър Илиев;

ФК ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Никола Борисов, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Реян Даскалов, Октавио Мантека, Стоян Стоичков, Марио Топузов, Георги Русев, Александър Колев;