ФК ЦСКА 1948 - Пирин 1:0, гол от дузпа на Ивайло Чочев

ИГРАТА съдебна експертиза ПОДНОВЯВА!

45+4′
ПОЧИВКА!
45+3′
ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! ДУЗПА!! ЧОЧЕВ! Но и това не бе всичко от тази изненадващо забавна първа част. При последната си офанзива за полувремето, Ангел Бастунов получи подаване в наказателното поле на Пирин, а закъснелият Николай Бодуров безусловно го изблъска на тревата поради непремерените си дейности. Странно за какво, само че арбитърът Гинчев се нуждаеше от намесата на ВАР, с цел да удостовери разумното - дузпа за " алените ". С виновната задача се нагърби Ивайло Чочев, който невъзмутимо прати Хенгелман в противоположния ъгъл за 1:0. По този метод националът на България се изравни по попадения с Жорди Кайседо от ЦСКА.
43′
АНГЕЛОВ! Осъзнали споходилия ги шанс минути по-рано, домакините от ФК ЦСКА 1948 погледнаха концепция по-смело към пиринската врата. В 43-ата минута компактен удар на Денислав Ангелов от рискова локация беше отразен с опитност от Хенгелман.
38′
ВАР ОТМЕНИ ГОЛ НА ГОСТИТЕ! Късметът заобиколи благоевградчани и в 38-ата минута. Тогава Мохамед Брахими постави завършек на пропуските си с красиво попадение, което падна след негово положително двойно подаване в Юлиян Попев. Радостта на легионера обаче бе много къса, защото ревизиране с ВАР потвърди, че създателят на асистенцията се намира в състояние на засада, пък въпреки и с доста малко...

33′  Снимка 555714
Източник:
29′
В 29-ата минута Александър Дюлгеров влезе по десния фланг, подаде към Костов, който обаче комично не съумя да уцели топката. В ответната офанзива Бастунов стреля от отдалеченост, само че изпрати своя изстрел наоколо до дясната греда на Хенгелман.
23′
Светослав Дяков е третият футболист на Пирин, който получава жълт картон.
22′
БРАХИМИ! Слънчевият обед в полите на Витоша закупи облачни краски за Брахими от Пирин, който в 22-ата минута сътвори втория си огромен пропуск от началото на дуела. №7 технично откри пространство сред " алената " отбрана, но шутът му откри външната част на мрежата. Заради самостоятелната си игра, Мохамед беше напсуван от своите съотборници Слави Костов и Станислав Манолев.
 Снимка 555710
Източник:
21′
Мохамед Брахими получава публично предизвестие.
20′
СТРАННО СЪДИЙСКО РЕШЕНИE! Малкото почитатели в Бистрица бяха озадачени от необичайно съдийско разискване в 20-ата минута. Мохамед Брахими показва скоростна техника и влезе в наказателното поле, където коляното му се пресрещна с това на Пиргов. Ситуацията по-скоро приличаше на дузпа в интерес на гостите, но неизвестно за какво реферът Гинчев отсъди фаул за домакините. Съдията отхвърли и консултация с ВАР... Всичко това вбеси до краен лимит " орлетата " и представителите им в формалната ложа.
17′
Стилиян Николов получава първия жълт картон в мача.
8′
БРАХИМИ! Напълно справедливо, селекцията на Уорън Фийни можеше да поведе в 8-ата минута. Ветеранът Петър Занев се пусна по десния фланг, след което центрира доста акуратно за Мохамед Брахими. Чуждестранната звезда на " орлетата " разочарова със своите дейности, откакто от няколко метра, прати топката с глава над горната греда.
 Снимка 555711
Източник:
3′
Домакините от ФК ЦСКА 1948 пробваха да вземат страха на своя конкурент с начален напън, само че вместо това Пирин беше тимът, стигнал до първото голово състояние. Станислав Костов откри междина всред защитата на " алените ", само че ударът му не беше задоволително рисков и прецизен.
1′

1′
НАЧАЛО НА СРЕЩАТА!
 Снимка 555718
Източник:
Състав 29. Даниел Наумов - капитан 12. Ник Хенгелман 25. Георги Ангелов 38. Александър Дюлгеров 3. Димитър Пиргов 31. Красимир Станоев 87. Симеон Петров 7. Мохамед Брахими 24. Лазар Марин 5. Николай Бодуров - капитан 7. Марио Топузов 3. Петър Занев 18. Ивайло Чочев 18. Светослав Дяков 37. Емил Мартинов 29. Станислав Костов 10. Георги Русев 11. Станислав Манолев 20. Ангел Бастунов 14. Стилиян Николов 9. Денислав Ангелов 6. Юлиян Попев Треньор Николай Киров Уорън Фийни Резерви 1. Димитър Тодоров 1. Марио Кирев 61. Стелиян Добрев 71. Антон Карачанаков 8. Ивайло Климентов 73. Венцислав Бенгюзов 41. Андрей Йорданов 44. Конър Хендерсън 5. Махаил Минков 9. Преслав Йорданов 56. Богдан Костов 17. Спас Георгиев 98. Валентин Йосков 45. Христофор Хубчев
Отборите на ФК ЦСКА 1948 и Пирин се изправят един против различен в дуел от междинния 17-ти кръг на efbet Лига. Мачът започва в 12:45 часа, а трите точки са от витално значение и за двете селекции, които се борят със зъби и нокти за своето оставане в елита.

ФК ЦСКА 1948 стартира да демонстрира първи проблясъци на излизане от рецесията. Тимът записа впечатляващ триумф с 2:0 над първенеца Лудогорец, само че в идващия кръг ентусиазмът на " алените " бе обуздан от Локомотив (София), като мачът посред им приключи 2:2. Сега Николай Киров е сложил задача пред футболистите си да запишат три победи в оставащите три мача преди зимната пауза, а за задачата първо би трябвало да се оправят с Пирин през днешния ден.
 Фийни впечатлен от ФК ЦСКА 1948

Похвали тима

" Орлетата " обаче още помнят първия мач сред двата отбора в Благоевград, който те завоюваха с многозначителното 4:1.

Треньорът на домакините Николай Киров не може да разчита на двама значими играчи. Крум Стоянов е контузен, а Галин Иванов е осъден. В състава на Пирин ще отсъства контузеният Орлин Старокин.
 Добрин Гьонов разкри какъв брой е годишният бюджет на ФК ЦСКА 1948

Служителите в клуба били 90 на брой

Очакванията за много забавен мач идват от обстоятелството, че ФК ЦСКА 1948 и Пирин са тимовете, на чиито мачове падат най-вече голове от началото на сезона. " Червените " вкараха попадение във всеки от досегашните си домашен мачове. " Орлетата " пък са тимът с най-лоша отбрана, като са с 30 позволени гола, като са получили попадение във вратата си във всеки от досегашните си дуели.

Главен арбитър на срещата е Георги Гинчев, с помощници Илиян Капарашев и Милен Арабаджиев. С ВАР ще се занимават Волен Чинков и Красимир Миланов. Делегат на БФС е Неделчо Михайлов, а работата на реферите зорко ще следи Йордан Иванов.