ФК Дреновец удари Бдин във дербито на Видинска област Едноименният

...

ФК Дреновец удари Бдин във дербито на Видинска област

ФК Дреновец удари Бдин във дербито на Видинска област Едноименният тим от видинското село Дреновец завоюва първото си регионално дерби в Северозападната Трета лига, надигравайки с 1:0 във Видин локалния Бдин. Двубоят е от четвъртия кръг на шампионата. Негов воин стана играещия треньор на гостите Александър Петров. Той осъществя единственото попадение в срещата след пас на Борислав Борисов в 89-ата минута. Домакините пък играха съвсем цяло полувреме с 10 футболисти поради изгонването на Адерито Хорхе Семедо. Съперниците сътвориха извънредно оспорвана, само че правилна борба по всички елементи на терена. През първото полувреме беше по-напечено пред вратата на бдинци. Обстрелваха я Калоян Цветков, Георги Илиев и Борислав Борисов. Мрежата зад Иван Милков обаче не помръдна. В 51-ата минута Семедо извърши нарушаване и рефера му подвигна втори жълт и червен картон. 6 минути по-късно нападателят на Дреновец – Цвети Неделчев стреля в гредата. Домакините също имаха своите шансове. В 70- ата минута Петър Димитров насочи топката на сантиметри от външната страна на гредата. Юлиян Весков пък избави удар на Стоян Георгиев в 82- ата минута. Състави:
Бдин – 13. Иван Милков, 3. Атанас Кръстев, 99. Денис Николов /капитан/, 23. Петьо Кръстев, 19. Планимир Александров, 10. Кристиан Коцов, 18. Стойчо Стойков, 71. Стоян Георгиев, 11. Анатоли Тодоров, 88. Петър Димитров, 17. Адерито Хорхе Семедо. Треньор – Любомир Симов

Дреновец – 1. Юлиян Весков, 14. Костадин Илиев, 20. Людмил Иванов, 6. Ивайло Иванов /капитан/, 4. Цвети Неделчев, 10. Калоян Цветков, 8. Георги Илиев, 11. Борислав Борисов, 17. Александър Петров /играещ треньор/, 18. Тодор Горанов, 9. Цветан Цветанов. Треньор – Иван Ценов