Скандалът в Синеморец: Оградите на Бутамята ще трябва да бъдат махнати
Фирмата " Пепе.бг " ще би трябвало да възвърне терена на плаж Бутамята в Синеморец в първичния му тип, разгласи през днешния ден пред Нова телевизия шефът на районната екоинспекция в Бургас Павел Маринов.
" Предстоят дейности от наша страна. Ще бъде издадено наставление за възобновяване на терена във типа, в който е бил, преди да стартират тези дейности. Защото те са почнали, преди да има координиране с Регионална инспекция за опазване на околната среда и с общината, което е нарушаване на законовата процедура. Ние сме в процедура по преценка какво да бъде в съгласие и какъв вид решение да се издаде ”, изясни Маринов. Ще има и глоба за компанията, като няма да е оптималният размер (около 2500 евро), тъй като това е първо нарушаване за нея, само че няма и да е най-ниският, добави той.
За момента това е единственият приет проблем с желанията да се прави къмпинг за 85 каравани, 20 кемпера и палатки – компанията е почнала да прокарва ВиК и ток, да копае и поставя огради, преди да е получила зелена светлина от екоинспекцията, като сама призна това в формалната си позиция до обществеността след експлоадирането на абсурда.
И през днешния ден кметът на Царево Марин Киров разгласи, че състезанието е образцово извършен. " Ние не сме проверяващ орган, не знаем дали има или няма роднински връзки, а и на никое място в закона няма посочено такова съображение ", сподели Киров пред Нова телевизия. Трудно е да се повярва, че Киров не познава семейство Петрови, откакто те имат връзки с известните в региона братя Диневи и Св. Влас.
Киров отново изясни, че на мястото не може да има къмпинг. " Там не може да има къмпинг. Това значи, че не може да има улици, не може да има канализация, не може да има бунгала, не може да има бетон. В наредбата доста ясно е написано, че може да има единствено преместваем обект - будка за защита и личен състав. Отпадните води се вземат решение със септична яма или с химически тоалетни. Нищо друго там не може да има ”, съобщи кметът.
Междувременно инспекция на случая в Синеморец стартира и прокуратурата, която се самосезира по медийни изявления.
" Предстоят дейности от наша страна. Ще бъде издадено наставление за възобновяване на терена във типа, в който е бил, преди да стартират тези дейности. Защото те са почнали, преди да има координиране с Регионална инспекция за опазване на околната среда и с общината, което е нарушаване на законовата процедура. Ние сме в процедура по преценка какво да бъде в съгласие и какъв вид решение да се издаде ”, изясни Маринов. Ще има и глоба за компанията, като няма да е оптималният размер (около 2500 евро), тъй като това е първо нарушаване за нея, само че няма и да е най-ниският, добави той.
За момента това е единственият приет проблем с желанията да се прави къмпинг за 85 каравани, 20 кемпера и палатки – компанията е почнала да прокарва ВиК и ток, да копае и поставя огради, преди да е получила зелена светлина от екоинспекцията, като сама призна това в формалната си позиция до обществеността след експлоадирането на абсурда.
И през днешния ден кметът на Царево Марин Киров разгласи, че състезанието е образцово извършен. " Ние не сме проверяващ орган, не знаем дали има или няма роднински връзки, а и на никое място в закона няма посочено такова съображение ", сподели Киров пред Нова телевизия. Трудно е да се повярва, че Киров не познава семейство Петрови, откакто те имат връзки с известните в региона братя Диневи и Св. Влас.
Киров отново изясни, че на мястото не може да има къмпинг. " Там не може да има къмпинг. Това значи, че не може да има улици, не може да има канализация, не може да има бунгала, не може да има бетон. В наредбата доста ясно е написано, че може да има единствено преместваем обект - будка за защита и личен състав. Отпадните води се вземат решение със септична яма или с химически тоалетни. Нищо друго там не може да има ”, съобщи кметът.
Междувременно инспекция на случая в Синеморец стартира и прокуратурата, която се самосезира по медийни изявления.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




