Фиорентина победи Лацио с 2:1 в мач от 26-ия кръг

...

Пет греди не спряха Фиорентина да обърне Лацио

Фиорентина победи Лацио с 2:1 в мач от 26-ия кръг на Серия А. " Виолетовите " трябваше да вършат поврат на " Артемио Франки ", откакто Луис Алберто даде задатък на " орлите " в края на първото полувреме. През втората част Майкъл Кайоде изравни в 61-ата минута, а в 69-ата Джакомо Бонавентура оформира крайния резултат. Малко преди този момент Николас Гонсалес изпусна дузпа.

С триумфа Фиорентина събра 41 точки и излезе на 7-о място във краткотрайното класиране, изпреварвайки днешния си противник. Лацио е осми с 40 точки.

Срещата стартира мощно за възпитаниците на Винченцо Италиано, които пропусна три положителни благоприятни условия за гол през първата част. В 19-ата минута греда спря Николас Гонсалес, а малко по-късно страничният дирек се оказа бариера и при удара с глава на Андреа Белоти.

В 41-ата минута шут на Джакомо Бонавентура срещна напречната греда. Така се стигна до 45-ата минута, в която Лацио поведе Матео Гендузи откри Луис Алберто в наказателното поле. Испанецът се оправи със отбраната на домакините и преодоля вратаря за 0:1.

Втората част стартира с домашен напън и в 56-ата минута Гонсалес още веднъж пропусна. Малко след час игра Белоти проби отляво и подаде изострен пас на далечната греда, където Майкъл Кайоде беше ставен непокрит и с помощта на гредата прати топката във вратата - 1:1.

В 66-ата минута Фиорентина получи дузпа, откакто Николо Казале фаулира Андреа Белоти. Николас Гонсалес застана зад топката, само че ударът му срещна гредата.

Само три минути по-късно " виолетовите " стигнаха до поврат. Иван Проведел мазета удар от далечната отдалеченост на Лукас Белтран. Топката обаче се озова в Джакомо Бонавентура и халфът от близко нямаше по какъв начин да сбърка - 2:1.

До края на мача домакините задържаха задатъка си и закономерно стигнаха до триумфа.