Фиорентина победи Лацио с 2:0 в мач от 35-ия кръг

...

Фиорентина сложи прът в амбициите на Лацио за Топ 4

Фиорентина победи Лацио с 2:0 в мач от 35-ия кръг на Серия " А ". И двата гола вкара Душан Влахович (32,89).

С триумфа " виолетовите " събраха 38 точки и дишат по-спокойно, отдалечавайки се на 7 пункта от зоната на изпадащите. " Орлите " са шести с 64 точки.

В 12-ата минута вратарят на Фиорентина избави рисков удар на Кореа. В 27-ата минута шут на Имобиле срещна гредата.

В 32-ата минута " виолетовите " поведоха. Кристиян Бираги откри Душан Влахович в наказателното поле. Сърбинът с обмислен удар в центъра на вратата вкара за 1:0.

В 62-ата минута Херман Пецейя пропусна отлична опция да удвои задатъка на Виола. Аржентинецът пропусна с глава от няколко метра.

В 89-ата минута Влахович засече с глава центриране от корнер и оформи крайното 2:0.