Фиорентина надигра Сампдория с 2:0 като гост в мач от

...

Фиорентина се справи със Сампдория, Монца и Вальо Антов оставиха Верона на дъното

Фиорентина надигра Сампдория с 2:0 като посетител в мач от 13-ия кръг на италианската Серия А.

Джакомо Бонавентура изведе гостите напред в резултата още в четвъртата минута след асистенция на Додо, а Никола Миленкович постави точка на разногласието с второ попадение в 58-та.

" Виолетовите " са към този момент 11-и с 16 точки, до момента в който Самп остава в зоната на изпадащите с едвам шест пункта. В идващия кръг Сампдория гостува на Торино, до момента в който Фиорентина приема Салернитана.

Със същия резултат Монца на Валентин Антов завоюва семейството си на Верона. Новакът в елита бе улеснен от обстоятелството, че Джанджакомо Маняни бе изпъден от отбора на гостите още в средата на първото полувреме.

Карлос Аугусто откри резултата за Монца в 68-ата минута, а Андреа Колпани затвърди триумфа в последната минута. Българският народен бранител Валентин Антов влезе като запаса на мястото на бразилеца Марлон малко след час игра. С триумфа Монца се изкачи до 15-о място, макар че стартира сезона с следващи загуби.