Финландия спечели единичната смесена щафета от Световната купа по биатлон в Нове Место след дисквалификация на тима на Германия
Финландците Суви Минкинен и Теро Сепяла бяха оповестени за спечелили в единичната смесена щафета от Световната купа по биатлон в Нове Место (Чехия), откакто в началото приключилите преди всичко състезатели от Германия бяха дисквалифицирани.
Марлене Фихтнер и Леонард Пфунд завоюваха надпреварата с 6.5 секунди пред финландския дует. Но малко преди церемонията по награждаването те бяха лишени от първото място поради нарушаване на разпоредбите. Фихтнер не беше закрепила вярно пушката на гърба си след едно от визитите на рубежа. Пушката би трябвало да бъде вярно закрепена от съображения за сигурност в този спорт.
Това беше отчаяние за двамата младежи, които в началото честваха първия триумф на Германия за сезона, който Пфунд изглеждаше постигнал едвам във втория си старт в кариерата за Световната купа, когато изпревари Сепяла в последния кръг.
Така Минкинен и Сепяла използваха осем спомагателни патрона и завоюваха с 11.3 секунди пред френския дует Жан Ришар и Емилиен Клод (с шест патрона). Норвежците Юни Арнеклейв и Мартин Невланд се качиха на подиума от в началото четвъртото място и макар една наказателна обиколка, финиширайки на 16.7 секунди зад спечелилите с осем спомагателни патрона.
България беше показана от Рая Аджамова и Георги Джоргов, които бяха затворени с обиколка след първия пост на Джоргов. Националите останаха на предпоследната 22-а позиция със 7 спомагателни патрона и един углавен рунд.
Класическата смесена щафета е по-късно през днешния ден в Нове Место, което е последната спирка от Световната купа преди Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина идващия месец и в което доста топ звезди в спорта не започват.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




