Финландия надделя над Полша след драматичен сблъсък и инцидент на трибуните
Финландия стигна до сложна победа с 2:1 над Полша в мач от международните квалификации сред двата отбора в група “G ”.
Срещата имаше много трагични моменти, за което спомогна и трагичната обстановка в 73-ата минута, когато почитател на трибуните колабира и се наложи срещата да бъде прекъсната за към половин час, след което бе възобновена. Йоел Похинпало (31’) откри резултата в 31-ата минута, а преднината на домакините бе удвоена от появилия се от пейката Бенджамен Калман (64’). Единственият гол за поляците пък бе дело на Якуб Кивиор (70’) двайсет минути преди края на мача.
Важно за отбелязване за гостите пък бе отсъствието на Роберт Левандовски, който влезе в спор с наставника на отбора Михал Пробеж и съобщи, че няма да играе за “дружина полска ” до момента в който той е отпред.
По този метод в последна сметка Финландия резервира първото си място в група “G ” със седем точки от четири дуела, само че Нидерландия следва компактно откъм гърба с шест, само че след два изиграни мача. Поляците пък са трети с шест пункта от три срещи.




