Финладния постигна изключително ценен успех с 2:0 като гост на

...

Финландия оцеля след успех под дъжда в Подгорица

Финладния реализира извънредно скъп триумф с 2:0 като посетител на Черна гора в последния си мач от група 3 на лига " В " в Лигата на нациите. С тази победа под пороя в Подгорица скандинавците си подсигуряваха оставане в тази дивизия и за идващия сезон.

Домакините започнаха мача доста нервно и още в началните минути няколко играчи получиха жълти картони, а Жарко Томашевич си изкара два и надлежно червен, като се наложи още в 18-ата минута да поеме към душовете.

Финландия се възползва от численото си преимущество на терена и при започване на второто полувреме матира противника с два гола. Оливер Антман откри резултата в 47-ата минута, а в 53-тата Бенджамин Калман удвои.

Така Финландия си свърши съвършено работата и приключва на 2-рото място в групата с 8 точки. Черна гора пък остана на 3-ата позиция със 7 извоювани точки.