Финикс Сънс се наложи със 114:106 точки като домакин на

...

Девин Букър и Дюрант над всички при успеха на Финикс над Милуоки

Финикс Сънс се наложи със 114:106 точки като хазаин на Милуоки Бъкс в среща от постоянния сезон на НБА. Девин Букър вкара 32 точки за „ слънцата “, а Кевин Дюрант добави 28.

35-годишният Дюрант направи серии от пет следващи изстрела и 14 точки в четвъртата част, а гостите пристигнаха без няколко от значимите си фигури, включително и Деймиън Лилард, който има разтежение на глезена. Центърът им Брук Лопес пък не стартира мача заради персонални аргументи. Крис Мидълтън, също играещ под коша, напусна игра през първата четвърт, също с проблеми в глезена.

При това състояние всичко падна на плещите на Янис Антетокумпо, който вкара 34 точки – 13 сполучливи изстрела от 24, а също по този начин и взе 10 битки. Въпреки че назначиха опитния Док Ривърс, Бъкс са с баланс 1-4 след промяната на Ейдриън Грифин.

В класирането Финикс са шести на Запад с баланс от 30 победи и 21 провали, до момента в който Милуоки е трети на Изток с актив от 33 триумфа и 18 загуби.