Финикс Сънс поведе с 2:1 успеха на Лос Анджелис Клипърс

...

Букър заби 45 точки и даде преднина на Финикс срещу Клипърс

Финикс Сънс поведе с 2:1 триумфа на Лос Анджелис Клипърс след победа със 129:124 като посетител.

Над всички за " слънцата " бе Девин Букър. Гардът осъществя 45 точки, като вкара 18 от 29-те си стрелби към коша на съперника. Още 28 точки за спечелилите добави Кевин Дюрант, а Тори Крейг остана с 15 точки.

Финикс взе задатък в края на първата четвърт и не го изпусна на практика до самия завършек на дуела, като през цялото второ полувреме преднината на гостите гравитираше сред 5 и 10 точки.

За домакините от Клипърс Норман Пауъл вкара 42 точки, което е негов персонален връх в плейофите. Ръсел Уестбрук приключи с 30 точки и 12 асистенции на сметката си, а 20 точки от пейката осъществя Боунс Хайланд.

Пауъл, Уестбрук и Хайланд трябваше да поемат главната тежест при играта в офанзива, защото малко преди началото на мача стана ясно, че огромната звезда на отбора Кауай Ленард няма да може да играе, защото има проблеми в коляното още от първия мач от серията. Надеждата в щаба на Клипърс е, че той ще може да се възвърне за четвъртия мач от серията, който е в събота.