Финикс Сънс постигна победа над Миуоки Бъкс в първия мач

...

Финалът в НБА започна с победа на "Финикс Сънс"

" Финикс Сънс " реализира победа над " Миуоки Бъкс " в първия мач от финала на НБА. " Слънцата " се постановиха със 118:105 (30:26, 27:23, 35:27, 26:29) над своя противник, като даже завръщането в игра на огромната звезда на " елените " Янис Адетокумпо след травма не им оказа помощ да избегнат провалянето пред над 16 000 фенове във " Финикс Сънс Арена ".

Основна заслуга за триумфа на домакините имаше Крис Пол. Той приключи мача с 32 точки, добави 9 асистенции и 4 битки. Девин Букър се отличи с 27 точки и 6 асистенции за спечелилите.

Снимка: Reuters

Най-резултатен за " Милуоки " стана Крис Мидълтън с 29 точки, към които добави 7 битки и 4 асистенции. Адетокумпо, който се завърна, откакто пропусна последните два мача от полуфиналната серия, записа 20 точки и 17 битки за 35 минути.

В първите елементи двата отбора демонстрираха оспорвана игра и любимец нямаше. След това " слънцата " започнаха да натрупат преднина, като в третата четвърт тя доближи 20 точки.

Втората среща от финалната серия е в ранните часове на 9 юли българско време. Играе се до 4 победи.
Източник: btvnovinite.bg