Финансовите проблеми във френския футбол се увеличават, след като Канал

...
Финансовите проблеми във френския футбол се увеличават, след като Канал
Коментари Харесай

Финансови проблеми във френското първенство

Финансовите проблеми във френския футбол се усилват, откакто " Канал Плюс " не преведе планувано заплащане от 110 милиона евро. Носителят на правата на локалното състезание задържа транша по контракта за телевизионни права. Телевизионният канал може да бъде последван и от BeIN Sports. Компанията би трябвало да изплати 42 милино на 5 април.

Според " Екип " изпълнителният шеф на " Канал Плюс " Максим Саада е оповестил пред Френската футболна лига, че на този стадий няма причина да праща бъдещите траншове, защото няма опция да се излъчват мачове по канала. Той е допълнил, че компанията към този момент усеща резултата от рецесията с ковид и доста от рекламодателите й са се отдръпнали.

French TV giants Canal+ refusing to pay €110m scheduled for Ligue 1 and 2 clubshttps://t.co/pyQd2ZL4EI pic.twitter.com/ZDcNmDdR0l
— Scottish Sun Sport (@scotsunsport) March 30, 2020
Това решение още повече усложнява обстановката на клубовете, които трансформират бюджетите си и понижават заплати на играчи и чиновници.
Снимки: ©Getty Images
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР