Финалистката от 2018-а Слоун Стивънс продължава към четвъртфиналите на Ролан

...

Финалистката от 2018 победи шампионката от 2016 на Ролан Гарос

Финалистката от 2018-а Слоун Стивънс продължава към четвъртфиналите на Ролан Гарос след триумф с 6:4, 6:3 над шампионката в Париж от 2016-а Гарбине Мугуруса.

В първия сет и двете демонстрираха недостатъци на сервис и си размениха общо пет пробива, като Стивънс направи три и завоюва с 6:4.
Американката усъвършенства началния си удар във втория сет и съумя да пробие подаването на съперничката си в осмия гейм и да затвори мача след 6:3.
На четвъртфиналите Слоун Стивънс ще играе с британката Йохана Конта, която победи Дона Векич с 6:2, 6:4.

19-годишната чехкиня Маркета Вондроушова стигна до първия си четвъртфинал след единствено 59 минути и 6:2, 6:0 над Анастасия Севастова. За нея следва мач с хърватката Петра Мартич, която победи Кая Канепи в единствения женски мач, траял три сета - 5:7, 6:2, 6:4.