Финалистът в Шампионската лига Интер завърши с победа сезона в

...

Интер завърши сезона в Серия А с победа и си гарантира място в топ 3

Финалистът в Шампионската лига Интер приключи с победа сезона в италианското футболно състезание. В среща от последния 38-ми кръг " нерадзурите " надиграха с 1:0 като посетител отбора на Торино.

Предвид идния конфликт с Манчестър Сити наставникът на гостите Симоне Индзаги предстоящо предприе редица ротации в стартовия си състав. Така опция да бъдат титуляри получиха играчи като Стефан де Фрай, Роберто Галярдини, Брозович и Робин Госенс. В офанзива обаче действаше ударното дуо на тима Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку. От друга страна, домакините бяха подредени в 3-4-2-1 с Антонио Санабрия като нападател, докато Алексей Миранчук и Никола Влашич играеха зад него.

Първият удар в мача пристигна още в третата минута, когато осъществяване на Миранчук от отдалеченост мина около вратата. След още три минути Лаутаро получи опция да стреля, само че прати топката над вратата. В 13-ата минута Самуеле Ричи също опитва отдалечен удар, при който топката излезе в навън. Четири минути по-късно Мергим Войвода стана следващият състезател, отчел се с пропуск след изстрел от отдалеченост. В 22-рата минута Дензъл Дъмфрис не съумя да откри задачата със своя шут. Три минути по-късно най-сетне пристигна първият прецизен удар в дуела, като Вилфрид Синго прати топката в ръцете на Самир Ханданович.

В 32-рата минута Де Фрай стреля с глава при корнер, но Ваня Милинкович-Савич спаси осъществяването му. В 36-ата минута Ханданович се оправи с изстрел на Синго с глава също след центриране от корнер.

На Олимпийския стадион в Торино единственият гол падна в 37-мата минута, когато Марсело Брозович се разписа от дъгата пред наказателното поле след пас на Ромелу Лукаку.

През първата половина на втората част имаше удари по посока и на двете порти. Хакан Чалханоолу, резервата Един Джеко, Галярдини и Лукаку не съумяха да вкарат нов гол за “нерадзурите ”, до момента в който появилият се от пейката Ян Карамо и Синго не съумяха да се разпишат за “биковете ”.

Домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол и бяха доста покрай него в 70-ата минута, само че вратарят Самир Ханданович направи извънредно избавяне с една ръка след удар на Антонио Санабрия съвсем от упор.

В 80-ата минута Един Джеко можеше да постави точка на разногласието, само че ударът му откри страничната греда на вратата на домакините.