Финалистът Реал (Мадрид) стартира с победа новия сезон в Евролигата

...

Реал Мадрид започна с победа новия сезон Евролигата

Финалистът Реал (Мадрид) започва с победа новия сезон в Евролигата по баскетбол за мъже. Испанският град завоюва гостуването си на Панатинайкос в Гърция със 71:68 (23:22, 15:15, 16:14, 17:17).

Испанците поведоха с 56:51 при започване на последната четвърт, само че домакините стигнаха до поврат 64:63 след тройка на Парис Ли 4:23 минути преди сирената.

След това Реал още веднъж поведе в резултата, а при оставащи 46 секунди Серхио Люл беше прецизен от далечна отдалеченост за 71:65 и на процедура реши изхода от мача.

Еди Таварес приключи с 14 точки и 6 битки за Реал, Джанан Муса добави 13.

Дерик Уилямс беше най-резултатен за Панатинайкос с 15 точки, а Парис Лий вкара 12.

Турският Фенербахче завоюва като посетител на Байерн в Мюнхен със 74:62 (21:19, 19:15, 19:12, 15:16) в друга среща от първия кръг на Евролигата.

Тони Джекири се регистрира с 15 точки за " фенерите ", а Ник Калатес добави 12 точки и 5 асистенции.

Отело Хънтър беше най-полезен за Байерн с 18 точки и 8 битки.
Източник: lupa.bg