Финалистът от Волейболната Лига на нациите САЩ тръгна с победа

...

САЩ даде гейм на Белгия по пътя към Токио 2020

Финалистът от Волейболната Лига на нациите Съединени американски щати потегли с победа на шампионата в Група В на олимпийските квалификации за Токио 2020. Момчетата на треньора Джон Спероу дадоха гейм и се постановиха над Белгия с 3:1 (25:20, 25:19, 17:25, 25:18) в първия си мач на шампионата, игран довечера в зала " Ахой Арена " в Ротердам (Холандия).

По-рано през днешния ден домакините от Холандия надделяха доста мъчно и трагично Република Корея с 3:2 гейма. Утре (10 август) Съединени американски щати ще играят с корейците, а Белгия със съседите си - " лалетата ". Срещите са надлежно от 20,00 и 17,00 часа българско време.

Най-полезен за Съединени американски щати беше Аарон Ръсел с 19 точки (2 блока и 59% успеваемост в атака), а Матю Андерсън добави още 17 точки (2 блока, 2 аса и 59% успеваемост в атака) за успеха.

За белгийците Томас Русо завърши с 12 точки (48% успеваемост в атака), а резервата Хендрик Тюрлинкс (2 блока, 1 ас и 73% успеваемост в атака) и Сам Деруу (1 блок, 1 ас и 32% успеваемост в атака) осъществиха по 11 точки.