Финалистът от миналия сезон Манчестър Сити обърна ПСЖ за успеха

...

Манчестър Сити обърна ПСЖ за 2:1 в голямото дерби

Финалистът от предишния сезон Манчестър Сити обърна ПСЖ за триумфа с 2:1 в мач от група "А " на Шампионската лига, игран на стадион "Етихад ".

Момчетата на Пеп Гуардиола бяха по-добрият тим през първото полувреме, само че по този начин и не съумяха да завладяват вратата на противника. Най-близо до гола беше Илкай Гюндоган, нацелил страничната греда.

След почивката ПСЖ подвигна темпото и Килиан Мбапе смълча трибуните. "Гражданите " имаха потребност от известно време да се съвземат, само че четвърт час преди края към този момент бяха осъществили цялостен поврат с попаденията на Рахим Стърлинг и Габриел Жезус.

Така Манчестър Сити събра 12 точки и завоюва групата си. ПСЖ също продължава напред, защото има 8 точки - с четири повече от Република България Лайпциг и Брюж.

В различен забавен мач игран нощес, Милан победи с 1:0 Атлетико Мадрид в трагичен дуел на стадион "Уанда Метрополитано ". С този триумф "росонерите " запазиха възможностите си за продължение в елиминационната фаза на Шампионската лига. Скъпоценното попадение, донесло и първата победа на гранда от Милано след завръщането в шампионата след 8 годишна пауза, заби резервата Жуниор Месиас малко преди края.

Така Милан събра 4 точки, колкото има и Атлетико Мадрид, а двата отбора разделят трето и четвърто място в група „ B “.

Порто към този момент заема заветната втора позиция с 5 пункта, откакто загуби с 0:2 при визитата си на Ливърпул. В последния кръг Милан приема "мърсисайдци ", до момента в който "дюшекчиите " гостуват на "драконите ".
Източник: skandal.bg