Финал на казуса с разменените бебета в Шейново
Финал настъпи на историята с разменените бебета в АГ болница Шейново, заяви бТВ.
Една от майките на новородените е съдействала с държанието си за размяната на двете новородени - това реши Върховният касационен съд по гражданско дело, заведено против болничното заведение от тази майка. Информацията удостовери за би ти ви юрист Величка Костадинова, която съставлява болничното заведение.
Преди 4 години две бебета бяха разменени и от родилния дом се озоваха в непознати фамилии. Малко по-късно ДНК проба потвърждава размяната.
Според правосъдния състав, майката е знаела какво е смисъла на гривните на бебето и на нейната ръка, само че в нито един миг в престоя си в лечебното заведение не ги е сверила. Съдът понижава компенсацията на майката на половина, тъй като е съдействала за настъпването на вредите. Адвокат Величка Костадинова припомня, че първичният иск на фамилията е 300 хиляди лв.. Решението е дефинитивно.




