Филаделфия измъкна много трудна победа над Индиана със 119:116 и

...

Филаделфия и Индиана предложиха истинско зрелище, разделиха ги само три точки

Филаделфия измъкна доста сложна победа над Индиана със 119:116 и по този начи прекъсна серията на своите посетители от пет поредни триумфа. Двата тима се вкопчиха в здрава борба през цялото време на срещата и непрестанно съумяха да се догонят, с цел да решат всичко в последната четвърт.

Домакините започнаха мощно и взеха преднина от 38:29. Пейсърс отговори със мощна втора част 27:36, което докара до безспорен паритет от 65:65 на почивката. Третата част продължи по подобен метод с 28:28, с цел да съумеят домакините да завоюват последната четвърт с 26:23 за крайното 119:116.

Джоел Ембийд бе най-полезен за 76сиксърс с 32 точки и 11 битки, а Бен Симънс добави 15 точки и 13 асистенции. Т. Джей Уорън означи 29 за гостите, а Домантас Сабонис добави 13 точки и 10 асистенции.