ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — T.J. Оши вкара гол на празна врата

...

Oshie вкарва победен гол на празна врата, докато Capitals правят плейофи, побеждавайки Flyers

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — T.J. Оши вкара гол на празна врата в рядката обстановка тим да издърпа вратаря си при еднакъв мач и Вашингтон Кепитълс са в плейофите, откакто победиха Филаделфия Флайърс с 2-1 във вторник вечер.

Треньор на Флайърс Джон Торторела притегли вратаря Самуел Ерсон за спомагателен нападател, тъй като тимът му трябваше да завоюва в постоянното време, с цел да резервира очакванията си живи. Резултатът разреши на Столичани да се класират и да отстраняват Питсбърг Пингуинс — противници и на двата тима, завършващи постоянния сезон във Филаделфия — по необикновен метод с гол на Оши тъкмо 3 минути преди края.

Сюрреалистичната сцена се разигра откакто Флайърс и Кепитълс изгубиха огромна част от третия интервал 5 на 5 - и може би минута откакто Детройт отиде до продължения в Монреал, елиминирайки Филаделфия. Торторела може би не знаеше, че тимът му няма късмет да завоюва, когато изпрати Ерсон на пейката и отвори мрежата за Оши.

Вашингтон ще се изправи против спечелилия Троф...